Jak projektujemy nasze biurowce?
Nasi architekci przykładają dużą staranność do projektowania przestrzeni biurowej obiektów przemysłowych. Tworzone przez nas biurowce są funkcjonalne, nowoczesne i eleganckie. Rozumiemy jak istotne jest pierwsze wrażenie oraz fakt, iż w związku z tym budynki biurowe powinny posiadać wyróżniający sznyt i akcent. Odpowiednio dobrane cechy: intensywny kolor, charakterystyczna bryła czy zaakcentowane krawędzie tworzą indywidualnego ducha budynku. Zazwyczaj to obiekty kompaktowe, dwukondygnacyjne, na prostym, odpowiednio zorganizowanym planie.
Bardzo istotny jest dla nas komfort użytkowników. Projektując właściwie doświetlone wnętrza możemy zapewnić lepszy komfort pracy, dobre samopoczucie a także pobudzać produktywność. Natomiast świeże powietrze wprowadza w pozytywny nastrój i otwiera umysł. Dlatego też staramy się, aby nasze elewacje były w dużym stopniu przeszklone i wyposażone w otwierane okna. Z kolei we wnętrzach stawiamy na nieoczywiste połączenia materiałów – stali z drewnem czy szkła z intensywnymi kolorami. Nie zapominamy również o czytelnej identyfikacji wizualnej, która pozwala wyróżnić budynek zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.
Budynek biurowy jako wizytówka firmy Sun Garden Poland
Kompleks Sun Garden, który zaprojektowaliśmy dla naszego klienta z branży meblarsko-tekstylnej, łączy funkcjonalność i nowoczesność. Na założenie składają się hale magazynowe oraz nowa, reprezentacyjna siedziba. Przestrzeń biurowa to trzy kondygnacje i prawie 1500 m² powierzchni. Choć bryłę budynku połączyliśmy z halą magazynową, to budynek z rozmysłem wysunęliśmy na front. Horyzontalny podział, który tworzą soczyście zielone płyty elewacyjne asymetrycznie przełamaliśmy wertykalnym pylonem. Na grafitowej ścianie pylonu czytelnie prezentuje się logo „Sun Garden”. Natomiast druga strona grafitowej ściany kryje jasną, doświetloną klatkę schodową. Światło wpada do budynku przez duże przeszklenia, które jednak w każdej chwili można przesłonić zewnętrznymi żaluzjami. Dzięki przeszkleniom obiekt nabiera lekkości. Natomiast ekspresji dodaje dynamiczna linia dachu zwężająca się ku krawędzi bryły, podparta przechyloną belką. Pod oryginalnym dachem znalazło się miejsce na zewnętrzny taras. O interesach można porozmawiać więc także poza salą konferencyjną.
Soczystą zieleń, grafit i stalowe szarości znajdziemy nie tylko na elewacjach. Wnętrza stanowią spójną kontynuację tego, co zaprojektowaliśmy na zewnątrz. Kolorystykę poszerzyliśmy o biel, która stanowi doskonałe uzupełnienie dla palety barw Sun Garden. Grafitowe podłogi i donice, szarość ślusarki czy świeża zieleń tapicerki tworzą eleganckie wnętrza biurowe.
Nowa jakość w projektowaniu wnętrz
Charakterystyczne logo z parasolem wita nas w lobby. Stąd też na kolejne kondygnacje, prowadzi nas jasna klatka schodowa. We wnętrzach szczególną rolę odgrywa światło. Przestrzeń została podzieliliśmy w dość niespotykany sposób. Zamiast typowych ścian działowych zastosowaliśmy wewnętrzne przeszklenia. Dzięki tej transparentności nie tylko optycznie powiększyliśmy powierzchnię, ale także dobrze ją doświetliliśmy. Gabinety, pokoje spotkań i sale konferencyjne – pomieszczenia zazwyczaj ciemne i ukryte, w biurowcu Sun Garden są przyjazne i reprezentacyjne. Natomiast miejsca pracy mają dostęp zarówno do naturalnego światła dziennego, jak i widoku, co wpływa pozytywnie na koncentrację, kreatywność i dobre samopoczucie. Kto z pracowników poczuje potrzebę zmiany otoczenia, może zanurkować w zielonym akwarium – przeszklonej z trzech stron sali spotkań z trawiastą podłogą. Całość charakteryzuje wizualna lekkość, którą uzyskaliśmy dzięki wewnętrznym przeszkleniom, szerokim korytarzom, stonowanemu wyposażeniu i starannie dobranym akcentom. Wiele treści pozostaje jeszcze do wypełnienia przez pracowników firmy, jej gości i klientów. Mamy nadzieję, że tak zaprojektowana przestrzeń będzie nie tylko cieszyć oko, ale także przyniesie wiele pomysłów i kontraktów.
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi realizacjami CoBouw.