Hala z fotowoltaiką dla Tarkett Polska. Wiodący producent rozwiązań podłogowych i ściennych, zlecił nam rozbudowę zakładu produkcyjnego w Jaśle. Rozbudowa obejmie 2 etapy prac budowlanych i docelowo zwiększy powierzchnię obiektu o 9.000 m2.
W pierwszym etapie powierzonych nam prac wykonamy ponad 4.000 m² hali produkcyjno-magazynowej z częścią socjalno-biurową. Dokonamy wymiany centrali wentylacyjnych na urządzenia typu rooftop oraz przygotujemy dach obiektu pod montaż paneli fotowoltaicznych.
Inwestycję zrealizujemy na podstawie autorskiego projektu zamiennego, pełniąc rolę generalnego wykonawcy.
Rozpoczniemy prace od niezbędnych robót rozbiórkowych, następnie przystąpimy do robót ziemnych i wykonania fundamentów. Naszym zadaniem będzie budowa hali produkcyjno-magazynowej z częścią socjalno-biurową „pod klucz”. W ramach projektu zrealizujemy również instalacje sanitarne, elektryczne i teletechniczne, a także roboty drogowe i prace związane z odtworzeniem nawierzchni.
Firma Tarkett dąży do wdrażania ekologicznych rozwiązań we wszystkich projektach, aby minimalizować wpływ działalności przemysłowej na środowisko i wspierać zrównoważony rozwój. W ramach proekologicznej polityki, rozbudowywany zakład zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną oraz rooftopy.
Po zakończeniu rozbudowy zakładu w Jaśle, obiekt będzie dysponować nowoczesną halą produkcyjno-magazynową. Nowa przestrzeń zostanie wkomponowana w istniejący zakład, zapewniając optymalne warunki dla działalności produkcyjnej i magazynowej, wraz z kompleksową częścią socjalno-biurową.