WITAMINA SP. Z O.O. – 5. realizacja, branża owocowa

powrót
WITAMINA SP. Z O.O. – 5. realizacja, branża owocowa
Kraj inwestora
Polska
Miejscowość
Biała Rządowa
Województwo
łódzkie
Branża
sadowinicza
Typ hali
sortownia owoców z komorami chłodniczymi i częścią socjalno-biurową
Konstrukcja nośna
Budynek sortowni zaprojektowaliśmy jako halę jednonawową. Główną konstrukcję hali stanowią słupy stalowe i dźwigary kratownicowe. Konstrukcja drugorzędna (płatwie, ryglówka ścienna) wykonana z elementów stalowych giętych na zimno. Całość usztywniona prętami stężającymi ściennymi i połaciowymi. W części socjalno-biurowej konstrukcja nośna w postaci słupów i belek stalowych. W budynku przewidzieliśmy antresolę jako miejsce na urządzenie techniczne.
Dach hali
Konstrukcję nośną dachu stanowią rygle stalowe kratowe oraz płatwie z kształtowników giętych na zimno.
Obudowa ścian
Ściany osłonowe z płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym o grubości 100 mm, mocowane do elementów konstrukcyjnych. Komory chłodnicze wydzielone z kubatury budynku za pomocą płyty warstwowej z rdzeniem z poliuretanu grubości 160 mm.
Opis inwestycji

Wybudujemy budynek sortowni owoców z dwukondygnacyjną częścią socjalno-biurową wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną oraz wewnętrznym układem drogowym. Powierzchnia obiektu wyniesie 2.000 m2.
W hali zostanie zamontowana zautomatyzowana linia sortownicza.
Sortownia zostanie zlokalizowana w odległości 8 m od istniejącej hali. Połączenie dwóch budynków zapewni łącznik.

Efekt końcowy

Wraz z aktualną realizacją kompleks hal, który wybudowaliśmy w ramach współpracy z firmą Witamina osiągnie powierzchnię 11.000 m2. Sortownia zostanie utrzymana w spójnym z istniejącymi halami stylu architektonicznym.

Strona korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką cookies.