KOMAREC SP.J.

powrót
KOMAREC SP.J.
Kraj inwestora
Polska
Miejscowość
Bytom
Województwo
śląskie
Branża
producent naczep
Typ hali
hala produkcyjna wraz z częścią socjalno-biurową i budynkiem biurowym
Konstrukcja nośna
Konstrukcja główna hali wykonana z ram jednonawowych z ryglem blachownicowym o pasach połączonych w sposób sztywny z słupami zewnętrznymi wraz z konstrukcją nośną ścian szczytowych oraz niezbędnymi usztywnieniami ze skrzyżowanych prętów. W konstrukcji ściany umieszczone ramy z profili stalowych giętych na zimno stanowiace konstrukcję i obramowanie pod otwory bramowe w ilości 2 sztuk, 2 sztuk dla drzwi i 6 sztuk dla okien.Konstrukcja hali jest przygotowana do montażu czterech suwnic o nośności 6t każda. Suwnice będą mogły pracować w taki sposób, iż mogą spotykać się w jednym przęśle.
Dach hali
Szkielet dachu z kształtowników stalowych giętych na zimno. Obudowa dachu w postaci paneli blachy trapezowej mocowanych do kształtowników zimnogiętych za pomocą wkrętów. Bezpośrednio na blachach trapezowych i folii PE zostanie ułożona izolacja dchu. W połaci dachowej 25 sztuk pasm świetlnych wykonanwych z trójkomorowych płyt poliwęglanowych. W części socjalno biurowej świetlik dachowy o wymiarach 270 x 130 cm wykonany jako płaski.
Obudowa ścian
Płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym montowane w pionie. Wykonamy demontaż starej obudowy istniejacej hali na styku z nową oraz montaż nowej obudowy w tym miejscu.
Opis inwestycji

Inwestycje realizowaliśmy na terenach dawnej Huty Zygmunt, w bezpośrednim sąsiedztwie hal produkcyjnych innych firm oraz obiektów poprodukcyjnych przeznaczonych do remontu. Główną funkcją budynku jest magazynowanie między innymi dłużycy stalowej, kształtowników, rur, prętów, blach stalowych na potrzeby odrębnego zakładu należącego do Inwestora, zlokalizowanego w pobliskich Świętochłowicach.

Efekt końcowy

Zrealizowany obiekt stanowi prostą, zwartą bryłę o formie charakterystycznej dla obiektów przemysłowych.

Strona korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką cookies.