MEBLOSOFT – druga realizacja

powrót
MEBLOSOFT – druga realizacja
Wykonanie hali magazynowej wraz z częścią socjalno-biurową o powierzchni około 9.720 m2.
Kraj inwestora
Polska
Miejscowość
Krapkowice
Województwo
opolskie
Branża
meblarska
Typ hali
hala magazynowa wraz z częścią socjalno-biurową
Konstrukcja nośna
Hala trzynawowa. Konstrukcja główna wykonanamy w postaci ram blachownicowych o słupach zewnętrznych połączonych sztywno z ryglem dachowych, słupy wewnętrzne ram zaprojektowaliśmy jako wahaczowe z profili kwadratowych zamkniętych. Konstrukcję ścian szczytowych zaprojektowaliśmy jako słupowo-ryglową, z walcowanych profili dwuteowych, usztywnioną za pomocą stężeń prętowych. W obrysie budynku zaprojektowaliśmy część socjalno-biurową, wykonaną w postaci szkieletowej konstrukcji żelbetowej i ścian murowanych. W części socjalno-biurowej strop z kanałowych płyt sprężonych.
Dach hali
Konstrukcja nośna dachu wykonana zostanie z kształtowników stalowych giętych na zimno. Obudowa wewnętrzna dachu z blach trapezowych, mocowanych do kształtowników stalowych za pomocą wkrętów. Izolację stanowić będzie wełna mineralna o grubości 15cm, ułożona bezpośrednio na blachach trapezowych i paroizolacji z folii PE. Pokrycie dachu w postaci membrany PVC o grubości 1,5mm w kolorze standardowym – szarym. Spadek połaci dachowych hali wynosi 2%.
Obudowa ścian
Ściany osłonowe z płyty warstwowej w układzie poziomym, o grubości 12cm, z rdzeniem z wełny mineralnej. W hali zamontujemy nowoczesne bramy segmentowe.
Opis inwestycji

Drugi etap inwestycji, po zrealizowaniu ponad 7.000 m2 magazynu, obejmie budowę blisko 10.000 m2 hali magazynowej z częścią socjalno-biurową. Inwestor przewiduje kolejny etap prac, w ramach którego powstanie reprezentacyjny budynek biurowy. siedziba firmy MebloSoft.

Aktualny etap inwestycji, podobnie jak poprzedni, obejmuje zaprojektowanie i wykonanie infrastruktury drogowej wokół obiektu.

Efekt końcowy

Teren inwestycji sąsiaduje z istniejącym zakładem produkcyjnym Inwestora i prostą formą architektury przemysłowej nawiązuje do tej zabudowy.

Strona korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką cookies.