WEGA POLSKA SP. Z O.O.

powrót
WEGA POLSKA SP. Z O.O.
Kraj inwestora
Włochy
Miejscowość
Komorniki
Województwo
dolnośląskie
Branża
tworzywa sztuczne
Typ hali
hala produkcyjno-magazynowa wraz z częścią socjalno-biurową
Konstrukcja nośna
Halę produkcyjno-magazynową zaprojektowaliśmy jako trzynawową. Główna konstrukcja nośna składa się ze stalowych ram blachownicowych. Część blachownicowych dźwigarów dachowych została oparta na słupach żelbetowych. Konstrukcja nośna została przystosowana do montażu suwnic będących środkiem transportu wewnętrznego. Konstrukcja drugorzędna (płatwie dachowe, ryglówkach ścienna) została przez nas zaprojektowana z elementów stalowych giętych na zimno typu Z i C. Całość usztywniona prętami stężającymi ściennymi i połaciowymi. Konstrukcję nośną budynku socjalno-biurowego zaprojektowaliśmy z elementów żelbetowych (słupy, podciągi) oraz z elementów stalowych (słupy, rygle dachowe, ryglówka ścienna). Ściany murowane z bloków betonu komórkowego oraz z płyty warstwowej mocowanej do elementów konstrukcji nośnej. Strop z płyt kanałowych. Konstrukcja schodów części socjalno-biurowej żelbetowa monolityczna.
Dach hali
Konstrukcja dachu hali została przez nas zaprojektowna z zimnogiętych kształtowników stalowych mocowanych do rygla dachowego i belek oczepowych ścian szczytowych. Dach budynku socjalno-biurowego stanowią rygle stalowe oraz blacha trapezowa konstrukcyjna. Dach budynków izolowany, pokryty membraną dachową. Odwodnienie podciśnieniowe dachu. W połaci dachowej montowane pasma swietlne.
Obudowa ścian
Ściany osłonowe zaprojektowaliśmy z płyt warstwowych, które zamontujemy w układzie poziomym. W wysuniętej poza obrys części socjalno-biurowej zamontujemy obudowę z blachy sinusowej. Hala wyposażona w drzwi, okna i bramy oraz system pzreładunkowo-załadunkowy. W ścianie przeciwpożarowej przesuwna brama o odporności ogniowej.
Opis inwestycji

Blisko 5.000 m2 inwestycji dla firmy Wega Polska to nasz kolejny projekt realizowany na potrzeby firmy z branży tworzyw sztucznych. Inwestycję wybudujemy w systemie "pod klucz". Dla Inwestora opracowaliśmy dokumentację architektoniczno-budowlaną, niezbędną do uzyskania pozwolenia na budowę, w tym projekt dróg i placów manewrowych, oraz projekt technologii.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Inwestora duży akcent położyliśmy na nowoczesny i interesujący design obiektu.

Strona korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług, zgodnie z Polityką cookies.